„W dzieciństwie niewiele zależy od nas samych
wiele zaś od tych, którzy są z nami.”
prof. B. Rocławski

założyciel Przedszkola "Tygrysek ED"mgr Elżbieta Dudek-Ruszil – dyrektor przedszkola i żłobka. Jest absolwentką filologii polskiej UJ, studiów podyplomowych  w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ oraz  logopedii na Akademii Ignatianum w Krakowie. Do pracy w przedszkolu oprócz logopedii przygotowały ją również studia  na kierunkach wychowanie przedszkolne i zarządzanie w oświacie. Jest nauczycielem i managerem. Ciągle się uczy, w tym wiele od swoich dzieci. Matka Łukasza, Kuby, Jaśka i babcia małej Uli. 

„Wychowując swoje dzieci miałam często kłopot ze znalezieniem odpowiedniego miejsca, gdzie moi chłopcy mogliby się pobawić  z rówieśnikami. Kiedy poszli do przedszkola spotkałam się z przepełnionymi salami, w których  bawiło się ponad 25 dzieci.   Planując otwarcie przedszkola i żłobka brałam  pod uwagę własne doświadczenia, wiedzę pedagoga i opinie innych rodziców. Pragnę, by „Tygrysek ED” , o którym niektórzy mówią EDek, był  kameralnym  miejscem, gdzie rozbudzane są zainteresowania dzieci poprzez zabawę, ciekawe zajęcia, obserwacje, wycieczki  a rodzice mieli wsparcie w wychowywaniu swoich pociech. By personel zapewnił dziecku przede wszystkim troskliwą opiekę ale jednocześnie  zabawę, która rozwija, inspiruje, uczy współpracy z rówieśnikami. By grupy nie były liczne, a miejsce było dzieciom  przyjazne, przypominało dom i najbliższe otoczenie.
Być może dlatego, że sama uwielbiam się  uczyć, doświadczać nowego, poszukiwać rozwiązań w trudnych kwestiach, motywuję  personel, by ciągle podnosił kwalifikacje i w miarę możliwości wspieram te starania.
Wiem, że praca z małymi dziećmi jest niezwykle wymagająca. By pokonać wątpliwości mamy dewizę „im więcej dasz, tym większą odczuwasz satysfakcję”. Bywało, że coś się nie udało w pełni – coś przegapiliśmy, nie dostrzegliśmy na czas.  Lecz wtedy,  gdy dzieci są uśmiechnięte a rodzice zadowoleni, myślę, było warto się starać, „róbmy swoje, najlepiej jak umiemy”.

 

mgr Anna Łącka-Zagrodzka – Pani Ania jest nauczycielem wychowania przedszkolnego. Pracuje z grupą starszaków -” Tygrysami” i pełni obowiązki zastępcy dyrektora przedszkola. Jej wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi pomaga jej, by każde zajęcia były ciekawe, przemyślane a dzieci uczestnicząc w nich dobrze się bawiły . Jest miłośniczką przyrody i zwierząt. Podczas zajęć, które prowadzi w grupie straszaków,  często przekazuje wiedzę o otaczającym nas świecie stosując ciekawe eksperymenty i inspirującą zabawę. Jest mamą nastolatki.

 

mgr Angelika Sztyler Pani Angelika  jest związana z naszą placówką od początku powstania , czyli 2010r. Obecnie jest  nauczycielem prowadzącym zajęcia kompensacyjne i rewalidacyjne. Ukończyła Uniwersytet im. J. Kochanowskiego w Kielcach uzyskując tytuł magistra pedagogiki. Następnie uzupełniła kwalifikacje na podyplomowych studiach z zakresu oligofrenopedagogiki, by móc pracować z dziećmi także niepełnosprawnymi, jako pedagog specjalny.  Posiada duże zdolności plastyczne i organizacyjne, które chętnie wykorzystuje w pracy z dziećmi w przedszkolu. Jest zawsze uśmiechnięta, pełna energii i pomysłów.  Mama  Nikoli.

 

Teresa Waśniowska – Pani Teresa jest opiekunką w grupie żłobkowej i asystentem  nauczyciela w grupie przedszkolnej. Pomaga najmłodszym dzieciom w nauce samodzielności, jednocześnie organizuje dla nich zabawę. Interesuje się  pedagogiką  Montessorii i ukończyła specjalistyczny kurs organizowany przez Polski Instytut Montessori. Nabytą wiedzę i elementy pedagogiki montessoriańskiej wykorzystuje  w pracy na co dzień z dziećmi w żłobku i przedszkolu. Jest matką dwóch nastolatek.

 

mgr Karolina Jaśkowiec – wychowawczyni w grupie żłobkowej ” Misie”, jest także  nauczycielem wspomagającym pomagając w przedszkolu . Magister kulturoznawstwa. Swoją „przygodę” z dziećmi rozpoczęła jako pomoc chłopca ze spektrum autyzmu w przedszkolu. Obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych na kierunku oligofrenopedagogia.

 

 

 

 

Agnieszka Drąg – asystentka nauczyciela w grupie średniaków ” Kotki”.

Jestem studentką Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach na kierunku Pedagogika ze specjalnością „edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna”. Praca w przedszkolu daje mi możliwość wprowadzenia najmłodszych w świat pełen ciekawych a zarazem potrzebnych wiadomości. Uśmiech na twarzy dziecka sprawia mi wielką radość i uświadamia, iż praca, którą wykonuję stanowi dla nich wspaniałą zabawę. W przyszłości chciałabym się realizować w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym”.

 

 

 

 

 

lic. Magdalena Pyzik – asystentka nauczyciela w grupie przedszkolnej starszej ” Tygrysy” orza fizjoterapeutka.

 

 

 

 

 

Anna Obrał – asystentka nauczyciela w grupie średniaków ” Kotki”. Do pracy w ” Tygrysku” trafiła, by realizować  praktyki studenckie. Wkrótce się jednak okazało, że świetnie się sprawdza jako asystentka nauczyciela i ma to „coś” by zostać ulubioną panią.  Zdobyła sobie sympatię nie tylko dzieci lecz także rodziców.

 

 

 

 

 

Joanna Czyż – pomoc opiekunki dziecięcej, pracuje z najmłodszymi dziećmi i pomaga w przygotowaniu oraz podawaniu posiłków. Ma wiele cierpliwości i empatii, ciągle radosna i uśmiechnięta. Jest ulubioną ciocią, która najmniejsze maluchy tuli i nosi na rękach.

„Mam 22 lata jestem studentką Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku Pedagogika ze specjalnością ‚resocjalizacja kreująca’. W pracy w żłobku w ” Tygrysku „najważniejsze dla mnie jest, aby  dziecko czuło się swobodnie i bezpiecznie. W przyszłości chciałabym pracować z dziećmi lub z młodzieżą, szczególnie myślę o pracy w zakładzie poprawczym i pracy z trudną młodzieżą. Interesuję się również  psychologią dziecięcą. „

 

 

 

mgr Karolina Gawluk- terapeuta pedagog, logopeda