„W dzieciństwie niewiele zależy od nas samych
wiele zaś od tych, którzy są z nami.”
prof. B. Rocławski

założyciel Przedszkola "Tygrysek ED"mgr Elżbieta Dudek-Ruszildyrektor przedszkola i żłobka, logopeda i nauczyciel. Jest absolwentką filologii polskiej UJ, studiów podyplomowych  w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ oraz  logopedii na Akademii Ignatianum w Krakowie. Do pracy w przedszkolu oprócz logopedii przygotowały ją również studia  na kierunkach wychowanie przedszkolne i zarządzanie w oświacie. Ciągle się uczy, w tym wiele od swoich dzieci. Matka Łukasza, Kuby, Jaśka i babcia małej Uli. 

„Wychowując swoje dzieci miałam często kłopot ze znalezieniem odpowiedniego miejsca, gdzie moi chłopcy mogliby się pobawić  z rówieśnikami. Kiedy poszli do przedszkola spotkałam się z przepełnionymi salami, w których  bawiło się ponad 25 dzieci.   Planując otwarcie przedszkola i żłobka brałam  pod uwagę własne doświadczenia, wiedzę pedagoga i opinie innych rodziców. Pragnę, by „Tygrysek ED” , o którym niektórzy mówią EDek, był  kameralnym  miejscem, gdzie rozbudzane są zainteresowania dzieci poprzez zabawę, ciekawe zajęcia, obserwacje, wycieczki  a rodzice mieli wsparcie w wychowywaniu swoich pociech. By personel zapewnił dziecku przede wszystkim troskliwą opiekę ale jednocześnie  zabawę, która rozwija, inspiruje, uczy współpracy z rówieśnikami. By grupy nie były liczne, a miejsce było dzieciom  przyjazne, przypominało dom i najbliższe otoczenie.
Być może dlatego, że sama uwielbiam się  uczyć, doświadczać nowego, poszukiwać rozwiązań w trudnych kwestiach, motywuję  personel, by ciągle podnosić kwalifikacje i w miarę możliwości wspieram te starania.
Wiem, że praca z małymi dziećmi jest niezwykle wymagająca. By pokonać wątpliwości mamy dewizę „im więcej dasz, tym większą odczuwasz satysfakcję”. Bywało, że coś się nie udało w pełni – coś przegapiliśmy, nie dostrzegliśmy na czas.  Lecz wtedy,  gdy dzieci są uśmiechnięte a rodzice zadowoleni, myślę, było warto się starać, „róbmy swoje, najlepiej jak umiemy wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie”.

lic. Anna Obrał –  nauczycielka i wychowawczyni  w grupie starszaków  „Tygrysy”.

Do pracy w ” Tygrysku” trafiła, by realizować  praktyki studenckie. Wkrótce się jednak okazało, że świetnie się sprawdza jako asystentka nauczyciela i ma to „coś” by zostać ulubioną panią.  Zdobyła sobie sympatię nie tylko dzieci lecz także rodziców. „Jestem studentką studiów magisterskich na kierunku Pedagogika ze specjalnością – wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna na Akademii Ignatianum w Krakowie.  Praca w przedszkolu, wśród dzieci sprawia mi ogromną radość. Największy uśmiech na mojej twarzy pojawia się, gdy widzę jak dzieci się rozwijają, a przy tym świetnie bawią. Bardzo zależy mi, aby Państwa dzieci miło i aktywnie spędzały czas w przedszkolu poznając siebie i otaczający ich świat.”

 

Izabela Adamska- pomoc nauczyciela w grupie ” Tygrysy”.

„Jestem studentką Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Od zawsze chciałam pracować  z dziećmi i wraz z rozpoczęciem studiów pedagogicznych zaczęłam pracować w przedszkolu, by połączyć to, co uczą nas na studiach z praktyką . Uważam, że to dobra droga , by w przyszłości zostać nauczycielką przedszkola.”

Teresa Waśniowska –  asystentka   nauczyciela w grupie przedszkolnej ” Kotki”. Pomaga najmłodszym dzieciom w nauce samodzielności, jednocześnie organizuje dla nich zabawę. Interesuje się  pedagogiką  Montessorii i ukończyła specjalistyczny kurs organizowany przez Polski Instytut Montessori. Nabytą wiedzę i elementy pedagogiki montessoriańskiej wykorzystuje  w pracy na co dzień z dziećmi w żłobku i przedszkolu. Jest matką dwóch nastolatek.

 

 

lic. Anna Tobiasz- nauczyciel wspomagający w grupie ” Kotki”

„Jestem absolwentką studiów licencjackich: Filologia niemiecka oraz studiów podyplomowych o profilu: Przygotowanie Pedagogiczne do zawodu Nauczyciela. Pasję do pracy z dziećmi odkryłam podczas praktyk pedagogicznych w przedszkolu, gdzie miałam możliwość poznać pracę z najmłodszymi od tzw. „podszewki”. W dzieciach urzeka mnie przede wszystkim ich bezinteresowność i spontaniczność. Możliwość obserwacji ich ciągłego rozwoju daje mi dużo satysfakcji i uśmiechu.”

Beata Satoła – pomoc nauczyciela w grupie ” Kotki”

Joanna Czyż opiekunka dziecięca w grupie żłobkowej . Ma wiele cierpliwości i empatii, ciągle radosna i uśmiechnięta. Jest ulubioną ciocią, która najmniejsze maluchy tuli i nosi na rękach.
„Mam 22 lata, jestem studentką Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku Pedagogika ze specjalnością ‚resocjalizacja kreująca’. W pracy w żłobku w ” Tygrysku „najważniejsze dla mnie jest, aby  dziecko czuło się swobodnie i bezpiecznie. W przyszłości chciałabym pracować z dziećmi lub z młodzieżą, szczególnie myślę o pracy w zakładzie poprawczym i pracy z trudną młodzieżą. Interesuję się również  psychologią dziecięcą. „

 

  Karolina Waśniowska- opiekunka dziecięca w grupie żłobkowej.
„Jestem studentką Pedagogiki ze specjalnością – edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. W żłobku pracuję od ponad trzech lat. Praca z dziećmi przynosi mi wiele radości i satysfakcji. Chętnie pomagam dzieciom odkrywać świat i uczyć się nowych rzeczy. Staram się odpowiadać na potrzeby maluszków, a także wspomagać w tym, co sprawia im trudność. Cieszy mnie, gdy dzieci chętnie przychodzą do żłobka i przedszkola oraz wychodzą z niego szczęśliwe i uśmiechnięte.”

Karolina Siemieniec– pomoc opiekunki w grupie żłobkowej.

Patrycja Kamińska– pomoc opiekunki w grupie żłobkowej

Dorota Polek– opiekunka dziecięca w grupie żłobkowej

mgr Magdalena Pyzik –  fizjoterapeutka, ukończyła studia II stopnia w Krakowskiej Szkole Wyższej uzyskując tytuł magistra fizjoterapii. Początkowo pracowała w naszym przedszkolu jako asystentka nauczyciela w grupie przedszkolnej starszej ” Tygrysy”, zawsze aktywnie organizując dzieciom zabawę. Obecnie Pani Magda prowadzi zajęcia gimnastyki korekcyjnej grupowe i zajęcia terapeutyczne indywidualne .

 

mgr Dorota Jędrzejek- Sejmej-  nauczycielka przedszkola, oligofrenopedagog.  Pani Dorota prowadzi zajęcia rewalidacyjne z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Joanna Wosińska–  Pani Asia dba na co dzień o czystość w przedszkolu i żłobku oraz przygotowuje wydawanie posiłków dla dzieci.